Resultat USM 15-16 2017

Arrangör: Falu IK Friidrott
Datum: 11-13 aug 2017
Plats: Lugnets IP
Ort: Falun
Tävlingsledare: Ulrik Mattisson

Listan skapad: 2017-08-13 17:09:00


P 16 200 m Final13/8  14:30
    Vind: -3.4  
1Rasmus Hugosson2001KFUM Örebro22,47
2Oliwer Danielsson2001Ullevi FK22,53
3Caleb Conable2001Malmö AI23,58
4Erik Johansson2001Ullevi FK23,69
5Felix Ekman2001Sundbybergs IK24,10
6Felix Wilow2001Linköpings GIF24,18

P 16 800 m Final13/8  14:10
       
1Albert Nygren2001Upsala IF1,57,92
2Josef Wallenlind2001Mölndals AIK1,58,37
3Gustav Gahne2001AIK Friidrott1,59,71
4David Canmo2001Trollhättans FIK2,01,80
5Max Bechtel2001Hässelby SK2,03,56
6Elias Engström2001Sundsvalls FI2,04,56
7Anton Sjölund2001Spårvägens FK2,04,57
8Simon Sandkvist2001Järfälla Friidrottsklubb2,06,17

P 16 110 mh Försök13/8  09:45

Heat 1
    Vind: -0.7  
1Thomas Jones2001Kyrkhults SK14,71Q
2Benjamin Tinglöf2001Ärla IF14,95Q
3Victor Gustafsson2001Linköpings GIF15,17q
4Henrik Renz2001Tjalve IF Norrköping15,52q
5Philip Ryding2001IF Kville16,16
6Leo Johansson2001IFK Kristinehamn17,45
 Arvid Askensjö2001IFK LidingöDNF

Heat 2
    Vind: -1.5  
1Johan Claeson2001Tranås AIF14,73QPersonlig varning
2Carl Af Forselles2001Hellas FK14,75Q
3Gabriel Gunnarsson2001IF Göta Karlstad14,99q
4Oliver Ericsson2001Upsala IF15,43q
5Jonatan Håkansson2001Hammarby IF16,30
6Max Rosquist Larsson2001Malmö AI16,80
7Alfred Berglöf2001Strands IF16,88

P 16 110 mh Försök - Sammanställning
       
1Thomas Jones2001Kyrkhults SK14,71Q
2Johan Claeson2001Tranås AIF14,73QPersonlig varning
3Carl Af Forselles2001Hellas FK14,75Q
4Benjamin Tinglöf2001Ärla IF14,95Q
5Gabriel Gunnarsson2001IF Göta Karlstad14,99q
6Victor Gustafsson2001Linköpings GIF15,17q
7Oliver Ericsson2001Upsala IF15,43q
8Henrik Renz2001Tjalve IF Norrköping15,52q
9Philip Ryding2001IF Kville16,16
10Jonatan Håkansson2001Hammarby IF16,30
11Max Rosquist Larsson2001Malmö AI16,80
12Alfred Berglöf2001Strands IF16,88
13Leo Johansson2001IFK Kristinehamn17,45
 Arvid Askensjö2001IFK LidingöDNF

P 16 110 mh Final13/8  15:30
    Vind: +0,0  
1Carl Af Forselles2001Hellas FK14,41
2Benjamin Tinglöf2001Ärla IF14,72
3Gabriel Gunnarsson2001IF Göta Karlstad14,78
4Thomas Jones2001Kyrkhults SK14,90
5Johan Claeson2001Tranås AIF14,92
6Oliver Ericsson2001Upsala IF14,94
7Henrik Renz2001Tjalve IF Norrköping15,92
 Victor Gustafsson2001Linköpings GIFDNS

P 16 300 mh Final13/8  11:30
       
1Johan Claeson2001Tranås AIF38,07
2Benjamin Tinglöf2001Ärla IF39,38
3Albin Hedén2001KFUM Arvika40,55
4Carl Hedin2001Eksjö Södra IK40,88
5Markus Lantto2001AIK Friidrott41,01
6Jonatan Håkansson2001Hammarby IF42,21

P 16 2 000 m hinder Final13/8  13:40
       
1Omar Nuur2001IFK Växjö6,09,60
2Elliot Anderstedt2001Höörs IS6,24,35
3Hassan Abdiqadir2001Västerås FK6,25,81
4Anton Axelsson2001Hässelby SK6,28,64
5Melker Forsberg2001KFUM Örebro6,41,95
6Kasper Friberg2001Björnstorps IF6,57,05

P 16 Tresteg Final13/8  13:00
       
1Carl Af Forselles2001Hellas FK13,93-1,7
2Oskar Weidenholm2001Mölndals AIK13,33-1,4
3Thomas Jones2001Kyrkhults SK13,31-0,7
4Favour Chidison2001Ullevi FK13,16+0,013,13
5Caleb Conable2001Malmö AI13,16-1,713,10
6Isak Hejdenberg2001Örgryte IS13,02-1,3
7Theodor Duvert2001Turebergs FK12,77+0,0
8Teodor Sobczyk2001Hovslätts IK12,54+0,0
9Oliver Edman2001Örgryte IS12,44-0,7
10David Ekdal2001Linköpings GIF12,11+0,0
11Melker Manne2001Ullevi FK12,01-1,1
12Philip Ryding2001IF Kville11,98-0,8
13Arthur Abrahamsson2001Bromma IF11,66-0,1
14Lukas Olsson2001Upsala IF11,63-2,0
15Ludvig Svanberg2001Sundsvalls FI11,37+0,0
16Philip Wilhelmsson2001KFUM Örebro11,09-0,8
 Filip Lindh2001IFK Växjöx-0,7
 Max Rosquist Larsson2001Malmö AIx-0,1
 Alfred Berglöf2001Strands IFDNS

P 16 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Alfred Berglöf DNS
Arthur Abrahamsson 11,31 +0,0 11,66 -0,1 11,45 -2,6
Caleb Conable 12,27 -2,1 x -1,2 13,00 -0,3 13,16 -1,7 13,00 -1,8 13,10 -2,8
Carl Af Forselles 13,93 -1,7 x +0,0 - - - -
David Ekdal 12,11 +0,0 11,47 +0,0 11,66 -1,8
Favour Chidison 13,16 +0,0 13,00 +0,0 13,01 -1,9 13,12 -1,8 13,13 -3,6 13,08 -0,5
Filip Lindh x -0,3 x +0,0 x -0,7
Isak Hejdenberg 12,65 -2,4 13,02 -1,3 x +1,1 x -2,4 x +0,0 x -1,1
Ludvig Svanberg 11,37 +0,0 x +0,0 x -0,9
Lukas Olsson 11,55 -0,8 11,44 -0,3 11,63 -2,0
Max Rosquist Larsson x -1,3 x -1,4 x -0,1
Melker Manne 12,01 -1,1 12,00 -0,7 -
Oliver Edman 12,26 +0,0 12,06 -1,1 12,44 -0,7
Oskar Weidenholm 12,46 -2,0 13,07 -1,0 x -0,3 13,08 -2,2 13,33 -1,4 13,18 -1,2
Philip Ryding 11,98 -0,8 x -1,3 x -0,5
Philip Wilhelmsson x +0,1 11,09 -0,8 x -1,6
Teodor Sobczyk x -1,0 x +0,0 12,54 +0,0 x -0,9 12,51 -1,5 x -1,6
Theodor Duvert x -1,9 12,77 +0,0 x -0,4 x -0,1 x +0,0 x -1,1
Thomas Jones 13,00 -0,1 13,31 -0,7 - - - -

P 16 Kula Final13/8  11:25
       
1Danijel Milenkovic2001FIF Gnistan16,66
2Arvid Mägi Theorin2001IF Kville15,48
3Victor Wisen2001Upsala IF15,14
4Johannes Lilius2001Huddinge AIS13,99
5Johannes Olsson2001Hälle IF13,05
6William Lanndalen2001IK Ymer12,10
7Milton Danielsson2001Kalmar SK11,88
8Lucas Bolin2001Ullevi FK11,39
9Theodor Duvert2001Turebergs FK10,78

P 16 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Arvid Mägi Theorin x x 15,00 15,48 14,74 13,46
Danijel Milenkovic 13,03 14,48 15,71 x 16,66 16,30
Johannes Lilius 13,44 13,32 12,68 13,52 13,96 13,99
Johannes Olsson 12,79 12,79 13,05 x 13,02 x
Lucas Bolin 11,32 x 11,39 x x 11,11
Milton Danielsson 11,88 x x x 11,28 11,73
Theodor Duvert x x 10,78
Victor Wisen 13,82 x 13,66 15,14 14,74 x
William Lanndalen x 11,41 x 11,91 12,10 11,91

P 16 Spjut Final13/8  09:45
       
1William Lanndalen2001IK Ymer49,60
2Jakob Grönlund2001Sollefteå GIF FI47,56
3Theodor Duvert2001Turebergs FK40,30
4Otto Nilsson2001IK Sisu39,59
5Pontus Hagman2001Linköpings GIF39,55
6Ludvig Svanberg2001Sundsvalls FI31,47

P 16 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Jakob Grönlund 45,88 46,79 46,66 41,26 47,56 46,01
Ludvig Svanberg 31,39 27,63 x 30,74 30,45 31,47
Otto Nilsson 35,53 x 37,28 39,59 35,46 39,50
Pontus Hagman x 33,19 39,55 x 39,41 x
Theodor Duvert x 35,25 38,53 39,76 40,30 x
William Lanndalen 45,50 47,78 47,65 49,60 46,41 47,71

P 15 300 m Final13/8  15:00
       
1Emil Johansson2002Turebergs FK36,50
2Sidney Léger2002Hammarby IF36,64
3Adam Landén2002IFK Helsingborg36,66
4Anton Runemar2002Täby IS37,87
5Gustav Harning2002Ununge IF38,18
6Erik Ljungberg Bergelin2002Höörs IS38,67

P 15 80 mh Försök13/8  10:45

Heat 1
    Vind: +0.6  
1Edvin Månsson2002IFK Växjö11,38Q
2Marcus Blixt2002Mölndals AIK11,81Q
3Emil Carlsson2002IFK Växjö11,88qPersonlig varning
4Felix Ljung2002Mölndals AIK11,95q
5Ludvig All2002Täby IS11,99q
6Viktor Hedlund2002Falu IK12,29
7Måns Boshuis2002IFK Lidingö12,44
8Jesper Nordström2002IF Kville12,73

Heat 2
    Vind: -1.6  
1Vilmer Elovsson2002Mölndals AIK11,45Q
2Oskar Edlund2002Täby IS11,72Q
3Johannes Jansson2002Östhammar FI12,11q
4Daniel Kleist2002Eksjö Södra IK12,23
5Olof Hedin2002Eksjö Södra IK12,38
6Robin Isaksson2002IFK Lidingö12,40
7Oliver Gao2002Hässelby SK12,85
8Olle Bång2002Umedalens IF12,85

P 15 80 mh Försök - Sammanställning
       
1Edvin Månsson2002IFK Växjö11,38Q
2Vilmer Elovsson2002Mölndals AIK11,45Q
3Oskar Edlund2002Täby IS11,72Q
4Marcus Blixt2002Mölndals AIK11,81Q
5Emil Carlsson2002IFK Växjö11,88qPersonlig varning
6Felix Ljung2002Mölndals AIK11,95q
7Ludvig All2002Täby IS11,99q
8Johannes Jansson2002Östhammar FI12,11q
9Daniel Kleist2002Eksjö Södra IK12,23
10Viktor Hedlund2002Falu IK12,29
11Olof Hedin2002Eksjö Södra IK12,38
12Robin Isaksson2002IFK Lidingö12,40
13Måns Boshuis2002IFK Lidingö12,44
14Jesper Nordström2002IF Kville12,73
15Oliver Gao2002Hässelby SK12,85
16Olle Bång2002Umedalens IF12,85

P 15 80 mh Final13/8  15:55
    Vind: -1.3  
1Edvin Månsson2002IFK Växjö11,12
2Vilmer Elovsson2002Mölndals AIK11,34
3Marcus Blixt2002Mölndals AIK11,73
4Emil Carlsson2002IFK Växjö11,88
5Felix Ljung2002Mölndals AIK11,99
6Johannes Jansson2002Östhammar FI12,01
7Ludvig All2002Täby IS12,35
 Oskar Edlund2002Täby ISDNF

P 15 1 500 m hinder Final13/8  13:15
       
1Nils Bredin2002Hälle IF4,44,17
2Amrullah Stanikzai2002IF Kville4,45,26
3Julius Mördrup2002IFK Lidingö4,45,84
4Morgan Åkerblom2002FK Athlet4,51,48
5Anton Hermansson2002Högby IF4,51,85
6Abdalle Omar2002Haparanda SKT4,54,03
7Victor Gruber2002Turebergs FK4,54,64
8Victor Wahlgren2002Mölndals AIK4,58,67
9Erik Danielsson2002Hammarby IF4,59,27
10Noha Olsson2002Thorengruppen TFC5,02,33
11Erik Albin2002IFK Helsingborg5,06,83
12Michael Rosenqvist2002Mölndals AIK5,07,31
13Oliver Lindstrand2002Turebergs FK5,20,01
14Oskar Karlsson2002SK Graal5,22,44
 Ville Larsson2002Sävedalens AIKDNF

P 15 Tresteg Final13/8  11:30
       
1Gabriel Wallmark2002Örgryte IS13,57-0,2
2David Århammar2002IF Linnéa12,80-0,7
3Joel Åsenlund2002Örgryte IS12,75-1,4
4William Frisk2002Örgryte IS12,37-1,1
5Gustav Tartu2002IF Kville12,36-0,3
6Ludvig All2002Täby IS11,73-1,8
7Adam Sobczyk2002Hovslätts IK11,68-0,9
8Daniel Kleist2002Eksjö Södra IK11,48-0,3
9Måns Boshuis2002IFK Lidingö10,94-1,6
10Viktor Palmén2002Karlskoga FIF10,78-1,0

P 15 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Adam Sobczyk 11,52 -1,1 11,68 -0,9 11,45 -1,1 11,21 -0,5 11,01 -0,8 11,04 -1,0
Daniel Kleist 11,14 -0,1 11,31 +0,0 10,54 -1,1 11,13 -2,0 11,14 -1,8 11,48 -0,3
David Århammar 12,13 -1,5 12,44 -1,0 12,21 -0,7 x +0,0 12,35 -1,7 12,80 -0,7
Gabriel Wallmark 13,34 -0,1 13,53 -1,2 13,41 -1,0 - 13,57 -0,2 -
Gustav Tartu 12,27 -1,0 12,36 -0,9 12,36 -0,3 - 12,21 -0,2 x -0,5
Joel Åsenlund 10,68 -0,8 12,75 -1,4 x -1,3 12,62 -2,0 x -0,9 x -1,4
Ludvig All 11,27 -1,6 11,73 -1,8 x -1,1 x -0,5 x -1,1 -
Måns Boshuis 10,94 -1,6 10,81 -1,1 10,64 +0,0
Viktor Palmén 10,66 -0,7 x -0,8 10,78 -1,0
William Frisk 12,37 -1,1 x +0,0 12,34 -0,3 12,17 -1,2 x -1,0 11,95 -0,5

P 15 Kula Final13/8  15:00
       
1Måns Roos2002Mölndals AIK15,60
2Daniel Adolfsson2002Tingbergs AIS15,51
3Andreas Henriksson2002IFK Lund14,86
4Leo Janén2002IFK Växjö14,74
5Karl Ludvik2002Turebergs FK14,24
6Nicklas Sjöblom2002Rånäs 4H13,91
7Fredrik Grund2002IF Kville13,51
8Samuel Eriksson2002Rånäs 4H12,85
9Leo Frid Göransson2002Sävedalens AIK12,38
10Sidney Léger2002Hammarby IF12,23
11Gabriel Axelsson2002Upsala IF12,22
12Hampus Wallin2002Hovslätts IK11,82

P 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Andreas Henriksson 14,14 14,18 X 14,86 X X
Daniel Adolfsson 14,57 X X 15,51 15,24 15,46
Fredrik Grund 12,25 13,27 12,54 X 13,51 13,13
Gabriel Axelsson 12,22 12,13 11,86
Hampus Wallin X X 11,82
Karl Ludvik 13,21 14,24 X 12,74 X 13,66
Leo Frid Göransson 12,35 12,38 X
Leo Janén 13,88 X 14,55 14,74 14,55 14,70
Måns Roos 14,69 14,89 14,51 14,67 15,54 15,60
Nicklas Sjöblom X X 13,49 X 13,24 13,91
Samuel Eriksson 11,86 12,18 12,85 X X 12,32
Sidney Léger 12,16 X 12,23

P 15 Spjut Final13/8  11:30
       
1Robin Isaksson2002IFK Lidingö56,10
2Karl Ludvik2002Turebergs FK53,80
3Fredrik Grund2002IF Kville42,49
4Pontus Gustavsson2002Västerås FK42,22
5Rasmus Samuelsson2002Ullevi FK38,99
6Truls Månsson2002Åhus FIK37,87
7Johannes Jansson2002Östhammar FI37,84
8Hjalmar Isberg2002Stora Tuna Friidrottsklubb36,76
9Filip Lublin2002IFK Tumba36,57
10Daniel Adolfsson2002Tingbergs AIS35,69
11Jonathan Howser2002Täby IS30,79

P 15 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Daniel Adolfsson 34,72 x 35,69
Filip Lublin 35,87 x 36,57
Fredrik Grund 41,49 39,26 40,47 x x 42,49
Hjalmar Isberg 36,76 x 33,15 x 33,21 35,21
Johannes Jansson 37,84 36,61 x x 37,59 x
Jonathan Howser 30,79 - -
Karl Ludvik 45,96 45,00 49,83 53,71 53,80 47,91
Pontus Gustavsson x 41,38 42,22 39,98 41,31 x
Rasmus Samuelsson 34,86 37,31 38,23 37,93 33,22 38,99
Robin Isaksson 52,82 49,07 50,98 52,05 56,10 54,66
Truls Månsson 37,66 32,87 x 37,87 37,35 x

F 16 200 m Semifinal13/8  11:05

Heat 1
    Vind: -1.2  
1Wilma Rosenquist2001Malmö AI25,82Q
2Sarah Karlsson2001Huddinge AIS25,93Q
3Fanny Jansson2001IFK Sunne FI26,20q
4Felicia Boqvist2001Rydö ASK26,32q
5Moa Eklundh2001KFUM Örebro26,86
 Ebba Magnusson2001IFK Göteborg FIDNF

Heat 2
    Vind: -0.5  
1Samantha Oware2001Malmö AI25,69Q
2Amanda Finney Nilsson2001Täby IS26,32Q
3Freja Andersdotter2001KA 2 IF26,34
4Hanna Enlund2001AIK Friidrott26,58
5Ida Winther2001Turebergs FK27,46
6Sandra Jonsson2001Örgryte IS27,55

F 16 200 m Semifinal - Sammanställning
       
1Samantha Oware2001Malmö AI25,69Q
2Wilma Rosenquist2001Malmö AI25,82Q
3Sarah Karlsson2001Huddinge AIS25,93Q
4Amanda Finney Nilsson2001Täby IS26,32Q
5Fanny Jansson2001IFK Sunne FI26,20q
6Felicia Boqvist2001Rydö ASK26,32q
7Freja Andersdotter2001KA 2 IF26,34
8Hanna Enlund2001AIK Friidrott26,58
9Moa Eklundh2001KFUM Örebro26,86
10Ida Winther2001Turebergs FK27,46
11Sandra Jonsson2001Örgryte IS27,55
 Ebba Magnusson2001IFK Göteborg FIDNF

F 16 200 m Final13/8  14:40
    Vind: +0,3  
1Samantha Oware2001Malmö AI25,47
2Sarah Karlsson2001Huddinge AIS25,68
3Wilma Rosenquist2001Malmö AI25,82
4Fanny Jansson2001IFK Sunne FI25,83
5Felicia Boqvist2001Rydö ASK26,41
6Amanda Finney Nilsson2001Täby IS26,79

F 16 800 m Final13/8  14:00
       
1Lovisa Bivstedt2001Hässelby SK2,12,69
2Lovisa Skoglund2001Höörs IS2,15,90
3Maja Sund2001Turebergs FK2,17,88
4Ebba Berglin2001KA 2 IF2,18,63
5Nadja Rugland2001Kalmar SK2,20,40
6Julia Nielsen2001Göteborgs KIK2,24,39
7Linn Tapani2001Sågmyra SK2,24,41
8Wilma Nielsen2001Göteborgs KIK2,28,54

F 16 100 mh Försök13/8  10:00

Heat 1
    Vind: -0.9  
1Julia Wennersten2001IK Ymer14,90Q
2Freja Andersdotter2001KA 2 IF15,24Q
3Lina Hagberg2001Turebergs FK15,53q
4Helena Cronstedt2001Malmö AI16,01
5Cornelia Westling2001Bollnäs FIK16,06
6Caroline Larsson2001Vallentuna FK16,08
7Stina Östklint2001Hovslätts IK16,76
8Alfrida Kilvik2001IF Kville16,77

Heat 2
    Vind: -1.7  
1Nellie Erlandsson2001Malmö AI14,91Q
2Maja Maunsbach2001IFK Lund15,54Q
3Ebba Magnusson2001IFK Göteborg FI15,79q
3Shila Fahtli2001Hässelby SK15,79q
5Ella Darrell2001Lerum Friidrott15,80q
6Paulina Sundvall2001Riviera FI16,08
7Alva Wolvan2001Upsala IF17,86
 Filippa Söderström2001Göteborgs KIKDNF

F 16 100 mh Försök - Sammanställning
       
1Julia Wennersten2001IK Ymer14,90Q
2Nellie Erlandsson2001Malmö AI14,91Q
3Freja Andersdotter2001KA 2 IF15,24Q
4Maja Maunsbach2001IFK Lund15,54Q
5Lina Hagberg2001Turebergs FK15,53q
6Shila Fahtli2001Hässelby SK15,79q
7Ebba Magnusson2001IFK Göteborg FI15,79q
8Ella Darrell2001Lerum Friidrott15,80q
9Helena Cronstedt2001Malmö AI16,01
10Cornelia Westling2001Bollnäs FIK16,06
11Caroline Larsson2001Vallentuna FK16,08
12Paulina Sundvall2001Riviera FI16,08
13Stina Östklint2001Hovslätts IK16,76
14Alfrida Kilvik2001IF Kville16,77
15Alva Wolvan2001Upsala IF17,86
 Filippa Söderström2001Göteborgs KIKDNF

F 16 100 mh Final13/8  15:40
    Vind: -0.9  
1Julia Wennersten2001IK Ymer14,51
2Nellie Erlandsson2001Malmö AI14,63
3Freja Andersdotter2001KA 2 IF14,77
4Maja Maunsbach2001IFK Lund15,07
5Ebba Magnusson2001IFK Göteborg FI15,81
6Lina Hagberg2001Turebergs FK26,03
 Ella Darrell2001Lerum FriidrottDNF
 Shila Fahtli2001Hässelby SKDNF

F 16 300 mh Final13/8  11:40
       
1Tilde Johansson2001Falkenbergs IK43,28
2Caroline Larsson2001Vallentuna FK45,28
3Ebba Berglin2001KA 2 IF45,98
4Cornelia Böhnke2001Huddinge AIS46,96
5Wilma Nielsen2001Göteborgs KIK48,33
 Ella Darrell2001Lerum FriidrottDSQ

F 16 1 500 m hinder Final13/8  12:45
       
1Elsa Wallenius2001Västerås FK5,02,41
2Amanda Ivehammar2001Linköpings GIF5,09,58
3Ellinor Aurell2001Ängelholms IF5,15,42
4Tilde Bångman2001Trångsvikens IF5,22,38
5Almida Thörjesson2001Kyrkhults SK5,23,95

F 16 Stav Final13/8  10:45
       
1Alva Sundin2001Täby IS3,80
2Sandra Alvero2001Habo FIF-043,47
3Gariella Jönsson2001IFK Helsingborg3,29
3Maria Lindholm2001Linköpings GIF3,29
5Tilda Kapell2001Hammarby IF3,29
6Anja Olsson2001Malmö AI3,15
7Ebba Hager2001Ullevi FK3,15
8Alma Eriksson2001IK Ymer3,01
9Stina Östklint2001Hovslätts IK2,80
10Freja Andersdotter2001KA 2 IF2,59
11Elin Hellquist2001Sävedalens AIK2,59
11Sanna Häggström2001Skellefteå AIK2,59
13Ebba Vallin2001Sundsvalls FI2,38
13Sofie Wiklund2001Skellefteå AIK2,38
 Ella Darrell2001Lerum Friidrottx
 Linnéa Pihl2001Lerum Friidrottx

F 16 Stav Final  2,38 2,59 2,80 3,01 3,15 3,29 3,38 3,47 3,53 3,70 3,80 3,92
Alma Eriksson - o o o xxx
Alva Sundin - - - - - - xo - o o o xxx
Anja Olsson - - - xo o xxx
Ebba Hager - - o xo xo xxx
Ebba Vallin xxo xxx
Elin Hellquist xo xo xxx
Ella Darrell - - xxx
Freja Andersdotter o o xxx
Gariella Jönsson - - - - - o - xxx
Linnéa Pihl - xxx
Maria Lindholm - - - - - o xxx
Sandra Alvero - - - - o o xo xo xxx
Sanna Häggström xo xo xxx
Sofie Wiklund xxo xxx
Stina Östklint o xxo o xxx
Tilda Kapell - - - - xo xxo xxx

F 16 Tresteg Final13/8  14:50
       
1Emily Capobianco2001KFUM Örebro11,39-1,1
2Elvira Carlén2001Lerum Friidrott11,24+0,0
3Filippa Söderström2001Göteborgs KIK10,84+0,8
4Nora Swartz2001Östersunds GIF10,84-1,5
5Ronja Bökmark2001Lerum Friidrott10,82-2,3
6Cornelia Westling2001Bollnäs FIK10,80-1,4
7Hanna Falck2001KA 2 IF10,77-0,1
8Stina Östklint2001Hovslätts IK10,73-1,2
9Paulina Sundvall2001Riviera FI10,36+0,0
10Feben Tewelde2001Järvsö IF10,21+0,0
11Linnea Borrman2001Strömstad IF10,13-1,1
12Cornelia Böhnke2001Huddinge AIS10,13+0,0
13Nellie Millde2001Bromma IF9,90-0,9
14Lisa Ekenberg2001Spårvägens FK9,79-0,4
15Linnea Lindh2001IK Orient9,69-0,9
16Jasmin Blomberg2001Hässelby SK9,39-1,0

F 16 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Cornelia Böhnke 9,92 -1,2 10,13 +0,0 9,96 +0,0
Cornelia Westling x +0,0 10,66 -0,4 10,52 -0,5 10,43 -1,2 10,39 -0,1 10,80 -1,4
Elvira Carlén 11,11 -0,5 10,92 -1,0 10,88 -1,3 11,24 +0,0 x -0,3 11,15 +0,0
Emily Capobianco 11,18 -1,0 11,12 -0,1 x +0,0 11,39 -1,1 x +0,0 x -0,8
Feben Tewelde 10,21 +0,0 10,13 -0,3 x -0,1
Filippa Söderström 10,20 +0,0 10,43 -1,5 10,60 +0,0 10,35 +0,3 10,71 -0,6 10,84 +0,8
Hanna Falck x +1,1 x -0,2 10,77 -0,1 10,45 -1,6 x +0,0 10,39 -0,8
Jasmin Blomberg x -0,8 9,39 -1,0 x +0,0
Linnea Borrman 9,85 +0,0 10,03 -0,7 10,13 -1,1
Linnea Lindh x +0,0 x -0,3 9,69 -0,9
Lisa Ekenberg 9,64 -1,5 x -1,2 9,79 -0,4
Nellie Millde x -0,9 9,71 -0,1 9,90 -0,9
Nora Swartz 10,65 -1,3 10,59 -1,0 10,42 +0,0 10,66 -1,3 10,68 -0,3 10,84 -1,5
Paulina Sundvall 10,36 +0,0 9,41 -1,1 x -0,5
Ronja Bökmark 10,54 -1,2 10,69 -1,7 10,68 -1,5 10,55 +0,0 10,82 -2,1 10,82 -2,3
Stina Östklint 10,38 -0,4 10,73 -1,2 x -0,9 x -2,1 x +0,0 10,54 -1,1

F 16 Kula Final13/8  10:00
       
1Stina Gustavsson2001Hammarby IF13,06
2Felicia Lejros2001Djurmo/Sifferbo IF12,72
3Anna Götberg2001Västerås FK12,42
4Molly Broback2001Sävedalens AIK12,10
5Corinne Wessman2001IK Ymer11,50
6Fanny Östman2001Säters IF11,31
7Isabella Willén2001Mölndals AIK11,20
8Moa Laurila2001KFUM Arvika11,01
9Feben Tewelde2001Järvsö IF10,81
10Fanny Lundberg2001Åhus FIK10,39
11Viktoria Krogen2001Råby-Rekarne FIF9,64

F 16 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Anna Götberg x 10,99 12,42 12,38 x 12,33
Corinne Wessman 11,05 x 11,50 11,10 x 11,42
Fanny Lundberg 10,22 10,39 x
Fanny Östman 11,06 11,23 10,75 11,12 11,31 11,12
Feben Tewelde 10,54 10,66 10,81
Felicia Lejros 12,72 11,64 12,24 x 12,15 12,43
Isabella Willén 11,07 11,20 11,17 11,00 x 10,96
Moa Laurila 9,39 10,48 10,89 10,33 11,01 x
Molly Broback 12,10 11,63 11,55 x x x
Stina Gustavsson 12,87 12,68 x 12,50 x 13,06
Viktoria Krogen 9,52 9,64 9,20

F 16 Spjut Final13/8  13:00
       
1Filippa Norberg2001Linköpings GIF42,24
2Lina Hagberg2001Turebergs FK40,62
3Feben Tewelde2001Järvsö IF38,40
4Fanny Lundberg2001Åhus FIK36,93
5Linnea Westerberg2001Bålsta IK34,55
6Felicia Lejros2001Djurmo/Sifferbo IF33,91
7Nadja Lennartsson2001FIK Färjestaden32,30
8Nicolina Eriksson2001Djurmo/Sifferbo IF32,12
9Enny Björk2001IFK Växjö28,67
10Amanda Finney Nilsson2001Täby IS23,37

F 16 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Amanda Finney Nilsson x x 23,37
Enny Björk 27,44 28,67 27,45
Fanny Lundberg 34,42 34,79 36,93 35,30 31,69 34,64
Feben Tewelde x x 36,94 x 36,17 38,40
Felicia Lejros x 33,09 30,08 32,49 29,25 33,91
Filippa Norberg 42,24 34,78 37,62 39,81 39,09 x
Lina Hagberg 32,43 34,69 x 36,26 36,13 40,62
Linnea Westerberg x x 34,55 28,18 x 31,21
Nadja Lennartsson 27,65 30,23 32,30 x 30,17 31,66
Nicolina Eriksson 29,37 29,33 32,12 28,27 28,19 30,48

F 15 300 m Final13/8  15:10
       
1Selma Jönsson2002Åhus FIK40,96
2Olivia Bojang2002HaparandaTornio TFC41,92
3Klara Frih2002Åsbro GOIF42,26
4Elisabeth Hvalgren2002IFK Lidingö42,70
5Cornelia Fernsten2002KFUM Örebro43,32
 Lina Arousell2002Iggesunds SKDNS

F 15 80 mh Försök13/8  10:45

Heat 1
    Vind: -1.4  
1Ella Hagman2002Huddinge AIS12,25Q
2Tove Larsson2002IFK Växjö12,32Q
3Anna Back Nilsson2002Leksands FIK12,94Q
4Tova Wickell2002KA 2 IF13,03q
5Ebba Lindblom2002Alunda SK13,11
6Clara Billing2002Turebergs FK13,13
7Linnea Werner2002IF Göta Karlstad18,47

Heat 2
    Vind: -1.4  
1Ebba Åhman2002IK Ymer12,24Q
2Kajsa Karila2002IFK Göteborg FI12,45Q
3Tyra Landin2002Västerås FK12,65Q
4Lina Arousell2002Iggesunds SK12,71q
5Madeleine Aulio2002IFK Lidingö13,12
6Ebba Follin2002Mölndals AIK13,37

Heat 3
    Vind: -0.8  
1Olivia Stridh2002Malmö AI11,88Q
2Maja Pettersson2002FIF Gnistan12,56Q
3Bilge Kaya2002Hellas FK12,81Q
4Maja Fernström2002Malmö AI12,82q
5Josefin Wikfeldt2002Mälarhöjdens IK12,99q
6Hanna Hedin2002IK Orient13,42

Heat 4
    Vind: -2.1  
1Cindy Darell2002Ullevi FK12,03Q
2Wendela Yhlen Graf2002Ullevi FK12,40Q
3Letichia Buchli2002Täby IS12,41Q
4Towa Korsell2002Eksjö Södra IK13,11
5Josefin Stridh2002Mölndals AIK13,16
6Sonia Fors2002Sävedalens AIK13,22
7Selma Löfman2002IFK Lund13,93

F 15 80 mh Försök - Sammanställning
       
1Olivia Stridh2002Malmö AI11,88Q
2Cindy Darell2002Ullevi FK12,03Q
3Ebba Åhman2002IK Ymer12,24Q
4Ella Hagman2002Huddinge AIS12,25Q
5Tove Larsson2002IFK Växjö12,32Q
6Wendela Yhlen Graf2002Ullevi FK12,40Q
7Kajsa Karila2002IFK Göteborg FI12,45Q
8Maja Pettersson2002FIF Gnistan12,56Q
9Letichia Buchli2002Täby IS12,41Q
10Tyra Landin2002Västerås FK12,65Q
11Bilge Kaya2002Hellas FK12,81Q
12Anna Back Nilsson2002Leksands FIK12,94Q
13Lina Arousell2002Iggesunds SK12,71q
14Maja Fernström2002Malmö AI12,82q
15Josefin Wikfeldt2002Mälarhöjdens IK12,99q
16Tova Wickell2002KA 2 IF13,03q
17Ebba Lindblom2002Alunda SK13,11
18Towa Korsell2002Eksjö Södra IK13,11
19Madeleine Aulio2002IFK Lidingö13,12
20Clara Billing2002Turebergs FK13,13
21Josefin Stridh2002Mölndals AIK13,16
22Sonia Fors2002Sävedalens AIK13,22
23Ebba Follin2002Mölndals AIK13,37
24Hanna Hedin2002IK Orient13,42
25Selma Löfman2002IFK Lund13,93
26Linnea Werner2002IF Göta Karlstad18,47

F 15 80 mh Semifinal13/8  12:00

Heat 1
    Vind: -1.0  
1Cindy Darell2002Ullevi FK11,81Q
2Ebba Åhman2002IK Ymer12,09Q
3Wendela Yhlen Graf2002Ullevi FK12,25Q
4Kajsa Karila2002IFK Göteborg FI12,30q
5Tyra Landin2002Västerås FK12,49
6Bilge Kaya2002Hellas FK12,63
7Josefin Wikfeldt2002Mälarhöjdens IK12,89
8Maja Fernström2002Malmö AI13,43

Heat 2
    Vind: -1.4  
1Olivia Stridh2002Malmö AI11,80Q
2Ella Hagman2002Huddinge AIS11,98Q
3Letichia Buchli2002Täby IS12,20Q
4Tove Larsson2002IFK Växjö12,26q
5Maja Pettersson2002FIF Gnistan12,48
6Lina Arousell2002Iggesunds SK12,50
7Anna Back Nilsson2002Leksands FIK12,70
8Tova Wickell2002KA 2 IF12,94

F 15 80 mh Semifinal - Sammanställning
       
1Olivia Stridh2002Malmö AI11,80Q
2Cindy Darell2002Ullevi FK11,81Q
3Ella Hagman2002Huddinge AIS11,98Q
4Ebba Åhman2002IK Ymer12,09Q
5Letichia Buchli2002Täby IS12,20Q
6Wendela Yhlen Graf2002Ullevi FK12,25Q
7Tove Larsson2002IFK Växjö12,26q
8Kajsa Karila2002IFK Göteborg FI12,30q
9Maja Pettersson2002FIF Gnistan12,48
10Tyra Landin2002Västerås FK12,49
11Lina Arousell2002Iggesunds SK12,50
12Bilge Kaya2002Hellas FK12,63
13Anna Back Nilsson2002Leksands FIK12,70
14Josefin Wikfeldt2002Mälarhöjdens IK12,89
15Tova Wickell2002KA 2 IF12,94
16Maja Fernström2002Malmö AI13,43

F 15 80 mh Final13/8  15:50
    Vind: -0.9  
1Olivia Stridh2002Malmö AI11,71
2Cindy Darell2002Ullevi FK11,88
3Ella Hagman2002Huddinge AIS11,92
4Wendela Yhlen Graf2002Ullevi FK12,11
5Kajsa Karila2002IFK Göteborg FI12,24
6Letichia Buchli2002Täby IS12,26
7Ebba Åhman2002IK Ymer12,30
8Tove Larsson2002IFK Växjö12,62

F 15 1 500 m hinder Final13/8  13:00
       
1Malin Jonson2002Mölndals AIK5:06,24
2Alice Berg2002Turebergs FK5:22,88
3Saga Fältenhag2002Högbo GIF5:25,49
4Alma Holmberg2002IFK Lidingö5:29,23
5Klara Ygeby2002Upsala IF5:32,72
6Alva Strandberg2002IFK Göteborg FI5:43,16
7Ulrika Bredin2002Sävedalens AIK5:44,08
8Johanna Bülow2002Hovslätts IK5,45,45
9Tyra Morell2002Upsala IF5:55,48
10Carolina Larsson2002IFK Lidingö5:57,18
11Alina Vuokila2002HaparandaTornio TFC5:57,89
12Stina Pettersson2002Lerum Friidrott6:01,15
13Nora Axelsson2002Upsala IF6:17,64
14Emelie From Hoppeler2002Mälarhöjdens IK6:33,98

F 15 Stav Final13/8  14:10
       
1Hilma Hindsberg2002Kvarnsveden GoIF3,29
2Tilda Fischer2002Habo FIF-043,24
3Emma Johansson2002Stocksäters IF3,19
4Frida Thornander2002Upsala IF3,03
5Matilda Honeth2002IFK Växjö2,97
6Celina Johannsen2002Malmö AI2,79
7Towa Korsell2002Eksjö Södra IK2,65
8Clara Billing2002Turebergs FK2,51
9Linn Jansson2002Falu IK2,51
10Willhelmina Holmertz2002Sävedalens AIK2,30

F 15 Stav Final  1,88 2,09 2,30 2,51 2,65 2,79 2,88 2,97 3,03 3,09 3,14 3,19 3,24 3,29 3,36
Celina Johannsen - - o o xo xxo xxx
Clara Billing - - o o xxx
Emma Johansson - - - - - - - - xxo o - o - xxx
Frida Thornander - - - o - o xxo xxo o xxx
Hilma Hindsberg - - - - - o o xo xo o - o xo o xxx
Linn Jansson - - xo o xxx
Matilda Honeth - - - - o o o xo xxx
Tilda Fischer - - - - - o xo o o o o xo xo xxx
Towa Korsell - - o o o xxx
Willhelmina Holmertz o o xo xxx

F 15 Tresteg Final13/8  09:45
       
1Maja Åskag2002Råby-Rekarne FIF11,84-0,9
2Tilde Gudmundsson2002IFK Växjö11,39-1,2
3Tuvalisa Rosenquist2002Tjalve IF Norrköping11,37-1,0
4Emilia Sjöstrand2002AIK Friidrott11,16-1,2
5Clara Johansson2002KA 2 IF10,97-1,710,87
6Clara Bernhult2002Thorengruppen TFC10,97-0,510,82
7Madeleine Aulio2002IFK Lidingö10,91+0,0
8Adama Diop2002IF Linnéa10,61-1,6
9Maja Pettersson2002FIF Gnistan10,58-0,4
10Molly Johansson2002Falkenbergs IK10,39-1,5
11Ida Pettersson2002KFUM Örebro10,37+0,0
12Thea Terho2002Falkenbergs IK10,35-1,2
13Elwira Ripsweden2002IFK Tumba10,09-1,2
14Julia Berns2002IFK Lund9,87-0,4
14Tyra Johansson2002Bålsta IK9,87-1,8
16Alice Gunnarsson2002IK Orient9,85-0,9
17Martina Olsson2002IK Orient9,82-1,4

F 15 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Adama Diop 10,61 -1,6 x -0,5 x -0,4 x -1,6 10,30 -1,5 x -0,3
Alice Gunnarsson 9,74 -0,9 9,68 -0,9 9,85 -0,9
Clara Bernhult 10,82 -0,2 x -1,1 10,97 -0,5 x -1,4 x -0,1 x -1,3
Clara Johansson 10,70 -0,9 10,87 -0,3 10,82 -1,0 10,68 -0,2 10,97 -1,7 10,41 -0,1
Elwira Ripsweden 9,69 -0,9 9,92 -0,9 10,09 -1,2
Emilia Sjöstrand 11,16 -1,6 x -0,7 x -1,7 x -0,5 10,40 +0,0 11,16 -1,2
Ida Pettersson 10,37 +0,0 10,16 -1,0 10,32 -1,2
Julia Berns x -1,0 9,87 -0,4 x -0,8
Madeleine Aulio 10,91 +0,0 10,65 -1,3 10,84 -0,1 10,81 -0,8 10,89 +0,0 10,78 -1,4
Maja Pettersson 10,42 -1,1 10,32 -1,3 10,58 -0,4
Maja Åskag 11,45 -2,8 11,72 -1,1 11,84 -0,9 11,57 -1,1 11,67 +0,0 11,73 -0,8
Martina Olsson 9,82 -1,4 9,55 -0,3 x -1,1
Molly Johansson 10,29 -1,2 10,39 -1,5 x -0,8
Thea Terho 10,30 -0,7 9,96 +0,0 10,35 -1,2
Tilde Gudmundsson 11,25 -0,8 x -1,4 10,83 +0,0 10,85 -1,7 x +0,0 11,39 -1,2
Tuvalisa Rosenquist 10,84 -1,4 11,02 -1,9 11,37 -1,0 11,09 -1,2 11,36 -1,3 x -0,8
Tyra Johansson x -1,0 x -1,4 9,87 -1,8

F 15 Kula Final13/8  12:50
       
1Hillevi Carlsson2002Falu IK14,04
2Victoria Quainoo2002Malmö AI13,21
3Sophie Reid2002IK Ymer12,45
4Hannah Hilding2002Tyresö FK12,01
5Jenny Jonsson2002Lidköpings IS 11,80
6Alva Sundström2002Ljungby FIK11,77
7Lina Arousell2002Iggesunds SK11,17
8Amanda Fridberg2002IF Göta Karlstad11,01
9Anna Klingberg2002Kvarnsveden GoIF10,38
10Petra Bäckström2002Säffle FIK10,23
11Selma Löfman2002IFK Lund9,74
12Emilia Münchmeyer2002IFK Helsingborg8,64
13Lydia Bolmenäs2002Tibro AIK FK8,58
14Cecilia Fälldin2002Ludvika FFI8,09
 Maja Fernström2002Malmö AI-DNS

F 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Alva Sundström 11,77 x x 11,33 10,69 x
Amanda Fridberg x x 11,01 x x x
Anna Klingberg 9,52 10,24 10,38
Cecilia Fälldin x 8,09 x
Emilia Münchmeyer 8,64 x x
Hannah Hilding 12,01 11,39 11,12 12,01 11,30 12,01
Hillevi Carlsson 12,83 13,35 14,01 x 14,04 12,97
Jenny Jonsson 10,76 x 10,84 11,80 11,62 11,59
Lina Arousell 10,73 10,86 11,17 10,88 10,96 11,17
Lydia Bolmenäs 8,58 8,53 8,16
Maja Fernström -
Petra Bäckström 9,71 10,19 10,23
Selma Löfman 9,74 9,53 x
Sophie Reid x 11,29 12,45 11,43 12,35 12,31
Victoria Quainoo x 13,11 x 13,21 x 12,01

F 15 Spjut Final13/8  14:40
       
1Tilda Bergström2002IFK Sunne FI40,98
2Amanda Rask2002IF Vingarna40,83
3Tilde Gudmundsson2002IFK Växjö38,28
4Filippa Oderbrant2002Strömstad IF34,75
5Sophie Reid2002IK Ymer34,06
6Kajsa Andersson2002Åhus FIK33,80
7Sarah Olsson2002Turebergs FK32,93
8Johanna Wirebro2002Motala AIF31,18
9Vendela Högkvist2002Åsbro GOIF30,34
10Hannah Hilding2002Tyresö FK29,85
11Emilia Sjöstrand2002AIK Friidrott29,42
12Helena Sund2002Mölndals AIK29,06
13Sofia Boman2002Hässelby SK28,56
14Emelie Edlund2002Timrå AIF - Friidrott28,00
15Alva Hilding2002Motala AIF27,97
16Amanda Fridberg2002IF Göta Karlstad27,23

F 15 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Alva Hilding 27,11 27,97 27,35 - - -
Amanda Fridberg 22,34 x 27,23 - - -
Amanda Rask 40,83 x x x x x
Emelie Edlund 28,00 x x - - -
Emilia Sjöstrand 29,42 28,49 27,85 - - -
Filippa Oderbrant 31,39 x x x 34,75 x
Hannah Hilding x 27,95 29,85 - - -
Helena Sund 29,06 x x - - -
Johanna Wirebro x 31,13 29,41 30,78 31,18 x
Kajsa Andersson 28,18 x 33,80 32,23 29,79 33,58
Sarah Olsson 29,47 x 32,93 31,16 x x
Sofia Boman 24,68 21,99 28,56 - - -
Sophie Reid 31,47 34,06 33,45 x x 33,35
Tilda Bergström 37,98 37,11 37,24 36,85 40,21 40,98
Tilde Gudmundsson 38,28 35,57 x x x 35,07
Vendela Högkvist 30,34 x x - - -


© Arena 2.0, RunPro Systems